Jätkakem rubriigist, et eestlastel ei tasu midagi itsitades pealt vaadata, kuidas välismaalane verivorsti sööb ja siis lootusrikkalt oodata komplimenti, et onju weriwööst. Verivorst on üks levinumaid vorstiliike maailmas. Seekord on menüüs Korea verivorst Soondae ja tegu on väga väga teistmoodi vorstiga, seda võib armastada või vihata, aga ükskõikseks ei jäta. Kombinatsioon ingver-küüslauk-tšilli-misopasta ja veri on äge. Mul on tunne, et miso ja veri on üks kombinatsioon, mida on kulinaarmaailmas alakasutatud.
Vorsti mass 1 kg:
400 g valmis riisi
100 g leotatud klaasnuudleid (vermicelli)
100 g sea kõhtu (eriti hästi sobivad jupid sea peast – kärss, põsk jne)
400g verd
1kg massi maitsestamiseks:
12 g soola
2 g pipart
15 g ingverit (riivitult)
3 g gochugarut (korea tšilli) helveste või pastana (gachujang), aga siis oluliselt rohkem kasutada
10 g küüslauku
15 ml seesamiõli
1 g seesami seemneid (röstitud)
15 g misopastat
4 vart rohelist sibulat
Läbi suure plaadi või veel parem noaga hakkida sea jupid, ning sega kokku riisi ja vermicelliga. See järel lisa hoolega segades riivitud küüslauk ja ingver ning hakitud roheline sibul ning maitseained, kui mass on ilusti kokku segatud, lisa kõige viimasena veri ning sega täpselt nii palju, et veri oleks massi segatud. Konsistents peabki vähe püdelavõitu jääma. Topi endale sobival moel sea soolikasse, vorstipritsiga käib see nagu niuhti. Jõmbi vorstid endale sobivaks suuruseks, ma see kord tegin nii u 10 cm poisid. Kuumuta suures potis vesi 80 kraadini, maitsesta vesi soola ja endale meeldivate maitseainetega ning kuumuta vorste u 45 minutit. Põhimõtteliselt on nad see järel kohe valmis tarvitamiseks, aga võib ka pannil praadida, ent kõige parem oleks grillida. Seega järgmine kord võtan Soondae tegemise ette suve pool.
Kommentaar iseendale: Järgmine kord kasuta kõiki maitseaineid 2x rohkem (va seesami seemned ja õli). Fotod tegi Eva Krivonogova
No comments:
Post a Comment